fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен Aлбанец поради злоупотреба на туристичкиот престој во земјава

Објавено

на

Вчера, во 20.15 часот во Гостивар, полициски службеници од СВР Тетово го привеле М.К.(25) од Р.Албанија, затоа што го злоупотребил туристичкиот престој во Република Северна Македонија, информира полицијата.

Истиот е задржан во Полициска станица Гостивар и ќе биде предаден на Отсекот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија за понатамошна постапка.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!