Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен гостиварец осуден на затворска казна

Вчера (27 февруари) околу 15 часот и 50 минути, на улица „18 Ноември“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 22-годишниот гостиварец В.С, осуден на затворска казна за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, информираат од полицијата.

По приведувањето, реализирано со судска наредба, В.С. спроведен е во Казнено-поправната установа „Тетово“ во Тетово за издржување на казната.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!