Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен жител на Дебреше баран за издржување на затворска казна

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар вчеравечер (18 мај) околу 22 часот го привеле 23- годишниот З.Х. од гостиварско Дебреше. Тој бил баран по централна потерница врз основа на судска наредба за издржување на затворска казна.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена