Поврзи се со нас

Гостивар

Приведени двајца гостиварци украле вреќи со сечени дрва

Ноќеска (17 март) околу 1 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, на ул.„Беличица“ во Гостивар, ги лишиле од слобода гостиварците С.А.(18) и Н.Ш.(21), поради сомнение дека претходно противправно одзеле пет вреќи со сечени огревни дрва, информира полицијата.

Двајцата гостиварци задржани се во Полициската станица Гостивар и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!