fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Приведено лице поради агресија кон вработени во болницата во Гостивар

Објавено

на

Дваесет и двегодишен жител на гостиварско село, вчеравечер бил лишен од слобода поради агресивно однесување во болницата во Гостивар. На настанот му претходела несреќа, во која бил повреден таткото на пријавениот.

Како што соопшти полицијата, вчеравечер (17 август) околу 23 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 22-годишниот С.Д. од гостиварско село, кој се однесувал агресивно и се обидел физички да се пресмета со вработени во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“. Непосредно пред тоа, во болницата бил донесен неговиот татко С.Д. (46) за укажување на лекарска помош, откако бил повреден во сообраќајна незгода, кој според пријавеното, во меѓувреме физички нападнал вработена во болницата.

Според информации од полицијата, несреќата се случила околу 21 часот и 40 минути, на крстосницата на улиците „Гоце Делчев“ и „Илинденска“ во Гостивар и во неа учествувале патничко моторно возило „фиат добло“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 27-годишниот гостиварец А.Х. и мотоцикл „санрејсер“, без регистарски ознаки, управуван од 46-годишниот С.Д. од гостиварско село.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 6 минути

Еве го распоредот на часови кои ќе се емитуваат на МТВ

Гостиварпред 3 часа

Презентација во Гостивар – Млеко, месо, риба, мед, ајвар, туршија…како фармерите да ги пласираат дирекно во маркетите

Гостиварпред 4 часа

Состанок во Гостивар – Многу ученици немаат услови да се вклучат во онлајн наставата

Гостиварпред 4 часа

Младинци на плоштадот во Гостивар делеа бесплатни маски и средства за дезинфекција

Гостиварпред 5 часа

Регион на Гостивар има вкупно 89 активно болни со корона, денес потврдени 5 новозаразени и 5 оздравени

Гостиварпред 6 часа

Листа на училишта во Општина Гостивар кои добија согласност за настава со физичко присуство

Вестипред 8 часа

Синдикатот на УПОЗ бара да се повлече одлуката за фиксно работно време

Македонијапред 9 часа

Од утре администрацијата со фиксно работно време од 8 до 16 часот

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!