fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Приведувања и притвор заради дрога во Гостивар

Објавено

на

Триесет и две годишен жител на гостиварско Здуње доби притвор од 30 дена и се товари за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. Како што соопшти МВР, при претрес во неговиот дом на 02.01.2020, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана. Тој бил приведен и задржан во Полициската станица Гостивар и со соодветна пријава бил изведен пред судија во претходна постапка на Основен суд Гостивар, кој му одредил притвор од 30 дена, мерка по што бил спроведен во Казнено – поправната установа „Затвор Скопје“.

СВР Тетово информира денеска (5 јануари) околу 12 часот и 30 минути, полициски службеници на ОВР Гостивар, на улиците “Беличица” и “Кеј Вардар” во Гостивар, лишиле од слобода 32 годишник од гостиварска Долна Бањица, кај кого при преглед бил пронајден  хероин и 30-годишен гостиварец, затоа што му била пронајдена марихуана. Двајцата се задржани во Полициската станица Гостивар и по расчистување на случајот ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 6 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!