Поврзи се со нас

Гостивар

Пронајден кокаин при претрес во Гостивар, уапсено едно лице

Објавено

на

Полициски службеници од СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар вчера (21 март) околу 17 часот го лишиле од слобода 43-годишниот К.Д. од Гостивар затоа што при претрес извршен со судска наредба во неговиот дом во Гостивар пронајден е кокаин и дигитална вага.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе му биде изготвен поднесок по член 215 од Кривичниот законик за “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена