Поврзи се со нас

Гостивар

Работник се повредил чистејќи речен канал во Вруток

Вчера во СВР Тетово било пријавено дека 54 годишниот А.С. од гостиварска Долна Бањица, додека работел на чистење на каналот од реката во гостиварското село Вруток, паднал и се задобил со повреди. Тој е пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош, информираат денеска од полицијата.

Увид извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

 

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!