Поврзи се со нас

Гостивар

Радарот и вчера уловил брзи возачи во Гостивар и Тетово

Објавено

на

Во текот на вчерашниот ден (20.10.2021) Секторот за внатрешни работи Тетово спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената на тетовско-гостиварското подрачје, при што санкционирани се 31 возач. Од нив шест возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, велат од МВР.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 4 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Radari edhe dje ka kapur shoferë të shpejtë në Gostivar dhe Tetovë

Објавено

на

Gjatë ditës së djeshme (20.10.2021) Sektori i punëve të brendshme zbatoi aksion kontrollues të përforcuar për sanksionimin e automjeteve që lëvizin me shpejtësi më të madhe nga e lejuara në rajonin Tetovë-Gostivar, gjatë së cilës janë sanksionuar 31 shoferë. Prej tyre gjashtë automjete kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë nga e lejuara, kurse një automjet ka lëvizur me mbi 70 kilometra në orë nga shpejtësia e lejuar. Të gjithë shkelësve u janë përgatitur parashtesa adekuate.

Aksionet kontrolluese të përforcuara vazhdojnë edhe në ditët në vazhdim. Apelojmë deri te të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion ti respektojnë rregullat e trafikut dhe rregulloret dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta, thonë nga MPB.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена