fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Речиси 40 возачи во Гостивар вчера фатени во пребрзо возење

Објавено

на

Вчера (4 април) од 12 до 18 часот, на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Тетово спроведена е акциска контрола за брзина со која се движат возилата во и надвор од населено место. Притоа, откриени и санкционирани биле 40 пречекорувања на дозволена брзина надвор од населено место, од кои 10 во Тетово и 30 во регион на Гостивар. Од нив од  7, и тоа сите во гостиварско биле за пречекорување за повеќе од 70 километри на час.

Во акцијата, исто така, санкционирани се и 78 пречекорувања во населено место (Тетово-71 и Гостивар-7), од кои 3 во Тетово биле за повеќе од 50 километри на час. На сите прекршители изречени им се соодветни санкции. Санкционирани се и 16 други видови прекршоци.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!