fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Реконструкција во Детското одделение на болницата во Гостивар

Објавено

на

Амбулантата во одделението за педијатрија во Општата болница „Д-р Ферид Мудар“ ќе добие нов лик. Вчера започнаа работи за реконструкција и санација на оваа просторија во одделението. Неодамна Детското одделение се снабди со современ ехо-апарат со две сонди, кои се од голема помош во лекувањето на пациентите.

Од Управата на гостиварската болница најавија дека 2021-та ќе биде годината во која повеќе болнички оддели и други простори во зградата на болницата ќе бидат реновирани и обновени.

Предвидена е реконструкција на дел од интерното одделение, како и на одделението за гинекологија. Во текот на годинава здравствената установа ќе се снабди со магнетна резонанца, апарат со чија помош се дијагностицираат сериозни болести.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!