fbpx
Поврзи се со нас

Занимливости

Се појавија првите фотографии на најскапите чевли на светот

Објавено

на

Најскапите женски обувки на светот се со име Страствен дијамант (The Passion Diamond) и од денес се пуштени во продажба. Цената на овие обувки изнесува неверојатни 13 милиони фунти.

Светкавите стилето штикли се направени од злато и дијаманти, баш поради материјалот од кој се изработени се сметаат за посебен аксесоар, каков до сега немавме можност да видиме.

На нивната вчерашна промоција која се одржа во хотелот Бурж Ал Араб во Дубаи, присуствуваа само 50 вип гости.

– Сакавме да направиме навистина уникатни обувки и успеавме во тоа, кажа Марија Маџари, ко-сопственик на Жада Дубаи компанија од УАЕ, која во овој проект соработуваа со Passion Jewellery.

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!