Поврзи се со нас

Вести

Се продолжува рокот на истечените лични карти и возачки дозволи

Владата донесе одлуки важноста на патните исправи и за личните карти и возачки дозволи, чиј рок на важење е истечен, да се продолжи за време на траење на вонредната состојба.

„Сите процесни дејствија за спроведување на обуките за оспособување на кандидат за возач во авто школите и за спроведување на возачкиот испит на кандидатот за возач во испитните центри, како и роковите на важење на документите што согласно закон се утврдени за спроведување на обуките, односно испитите, да се прекинат, односно да се суспендираат за време на траење на вонредната состојба.“, информираат од Владата.

 

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!