Поврзи се со нас

Гостивар

Седум години Gostivarpress.mk – Вредно, професионално, со вистината напред, за Вас!

Објавено

на

Драги наши читатели, соработници, поддржувачи, пријатели – Го споделуваме со Вас нашето задоволство и радост за 7 години постоење во медиумскиот простор. Токму на овој датум во 2016-та година Gostivarpress.mk започна со работа, со јасно зацртана мисија и визија на која остануваме максимално посветени: Професионално, објективно, неуморно и вистинито информирање за секојдневните настани, актуелните состојби, граѓанските реакции и проблеми, интересни животни приказни, успеси на различни полиња и сл.

Она што е многу значајно за нас, како организација која го создаде и расте медиумот, е освоената доверба на читателската публика, што ни е водечки мотив да одржуваме високо новинарско ниво и да продолжиме да се надоградуваме. Горди сме што отвораме нови врати кон патишта и можности за натамошен развој и вклопување во модерните текови во медиумскиот свет.

Низ годините Gostivarpress.mk технички се подобруваше и осовременуваше, покрај онлајн радиото и платформата за вработување Vrskazarabota.mk, изминатиот период воведовме неколку новини во работењето од кои би ги издвоиле: аудио верзија на поголемиот дел од вестите овозможена со помош на вештачка интелигенција и продукција на видео-емисии проследени со толкување на знаковен јазик, што се едни од ретко застапените во медиумите, сето тоа придонесе нашиот медиум да ја стекне довербата и кај респектабилни меѓународни организации од медиумската индустрија, со кои успешно соработуваме.

Седум години, без ниту еден ден пауза Gostivarpress.mk има објавено повеќе од 35.000 информации кои го привлекле вниманието на над 35 милиони посетители од сите страни на светот, обезбедувајќи го своето место меѓу 100-те највлијателни сајтови во земјата, инвестира во својот раст и развој, а со тоа и во донесување на вистината, отворање прашања од јавен интерес, отстапување простор за се‘ она што вреди да се истакне.

Продолжуваме во ист правец, напред!

Од срце ви благодариме за довербата!

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 11 часа

МОН: Наменските платежни картички за субвенциониран студентски оброк може да се подигнуваат и во сабота

Гостиварпред 12 часа

УЖ на ВМРО-ДПМНЕ Гостивар со активност по повод Светскиот ден на срцето

Македонијапред 14 часа

Ангелов: На територијата на НП „Маврово“ има 160 до 180 мечки, а според одредени норми треба да се 70

Гостиварпред 16 часа

Жени претприемачки од Гостивар се едуцираа за креирање бизнис идеи и иновации

Гостиварпред 16 часа

48 годишник задржан во ПС Гостивар поради напад врз партнерката

Македонијапред 17 часа

Од денеска укината делумната забрана за движење во шуми

Гостиварпред 18 часа

Жител на Врапчиште пријавил соселанец за напад со остар предмет

Гостиварпред 20 часа

Во Општина Гостивар 69 нови вработувања во 2024-та година, Советот го усвои планот

Спортпред 21 час

Заврши Светското шаховско првенство во Струга, петто место за „Македонија Алкалоид“

Гостиварпред 2 недели

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 2 недели

На гостиварска патарина уапсени машко и женско лице за киднапирање

Гостиварпред 3 недели

Пукна над гостиварска Горна Бањица-Старт на градежните работи на Коридорот 8

Гостиварпред 1 недела

Пријави за четири физички и едно правно лице за легализација на дивоградба во Општина Маврово и Ростуше

Гостиварпред 1 недела

Страотен случај во Гостивар: Мајка го оставила седуммесечното бебе само во куќа речиси дехидрирано

Гостиварпред 3 недели

Убава можност за музичко уживање во Гостивар: Концерт на Влатко Стефановски Трио, влезот е бесплатен

Гостиварпред 3 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 4 недели

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 3 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Промотивно видео

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена