Поврзи се со нас

Гостивар

Семејно насилство во Гостивар, гостиварец го нападнал својот татко

Објавено

на

Вчера (29 септември) околу 10 часот и 30 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 27 годишниот гостиварец Х.У., кој претходно  во семејниот дом физички го нападнал неговиот 56-годишен татко, извести СВР Тетово.

Од таму додаваат дека се преземаат мерки и за расчистување и документирање на случајот.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 минути

Приведување во Гостивар, мајка го пријавила синот за агресивно однесување

Македонијапред 1 час

Четврти ден штрајк на приватните специјализанти, осуда за притисоците

ИЗБОРИ 2024пред 2 часа

Скратени часови на 23 април и 7 мај во училиштата во кои ќе се гласа на изборите

Гостиварпред 3 часа

Какво културно наследство „крие“ Гостивар – Изложба на фотографии и разгледување на Саат Кулата

Гостиварпред 5 часа

Изгубена или украдена? Со картичка на гостиварец некој си пазарувал во маркет во Тетово

ИЗБОРИ 2024пред 7 часа

Денес почнува кампањата за Парламентарните избори

Здравје и убавинапред 8 часа

Сремуш – одлично средство за чистење на организмот после зимските месеци

Македонијапред 9 часа

Прилагодена брзина и внимателно возење по влажните коловози

Македонијапред 20 часа

Вечерва значително посвежо време, инфо за измерени температури и прогноза за утре

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Dhunë familjare në Gostivar, një gostivarasi e ka sulmuar babain e tij

Објавено

на

Dje (29 Shtator) rreth orës 10 e 30 minuta, zyrtarë policorë të Departamentit për punë të brendshme Gostivar e kanë privuar nga liria gostivarasin 27 vjeçar H.U., i cili paraprakisht në shtëpinë familjare fizikisht e ka sulmuar babain e tij 56 vjeçar, njoftoi SPB Tetovë.

Prej atje shtojnë se merren masa për pastrimin dhe dokumentimin e rastit.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена