fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Шаќир Фетаху е избран за нов поглавар на ИВЗ

Објавено

на

Шаќир Фетаху е избран за нов поглавар на ИВЗ. Во изјавата дадена по изборот, што ја пренесува Алсат, новиот поглавар вели дека ќе се посветат и ќе работат во служба на верниците и граѓаните, а ИВЗ со мудрост ќе одговори на сите предизвици што ги носи времето.

Фетаху беше досегашен вршител на должноста Реис, а претходно Муфтија во гостиварското Муфтиство. На денешните избори во ИВЗ тој го победи противкандидатот Кани Несеми, претседател на муфтиството во Тетово.

 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!