fbpx
Поврзи се со нас

Здравје и убавина

Што кажуваат брадата и мустаќите за вас?

Објавено

на

Велат дека оделото не го прави човекот, но дали истото може да се каже за брадата и мустаќите? Одговорот е – не! За мажите може многу да се заклучи од изгледот на нивната брада и мустаќи.

Дводневна брада

Ова моментално е најпопуларниот облик на брада бидејќи всушност не е вистинска брада, не го обврзува мажот да се бриче секое утро, а изгледа добро скоро на сечие лице. Но, иако можеби не изгледа така, дури и дводневната брада бара одржување. Она што е карактеристично за мажите со овој облик на брада е дека го следат трендот.

Густа, но одржувана брада

Се додека брадата добро се одржува, изгледа добро на секој тип на маж. Оние кои имаат густа брада ја сметаат за дел од сопствениот идентитет. Густата брада се толкува како знак за машкост, а мажите кои ја носат се полни со потајна самодоверба и не сакаат да се прават важни.

Дива брада

Деновиве дивите и неодржувани бради и мустаќи може да се видат кај студентите и популарните личности. Во прашање е покажување тестостерон на дело, а правилото гласи – колку повеќе, толку подобро. Дивата брада е знак за слобода и бунтовност.

Голобради

Трендот со брадата и мустаќите се менува отприлика на секои 20 години така да се очекува потполно избричаното лице наскоро да се врати во мода. Мажите со голобрадо лице се личности кои не сакаат да се издвојуваат и сакаат класичен изглед.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!