fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Што се случува со ОУ “Гоце Делчев” во Гостивар?!

Објавено

на

Во само 5 дена добивме неколку барања од наши сограѓани да информирме за состојбата во едно од основните училишта во Гостивар. Основното Училиште Гоце Делчев.

Загрижените родители информираат дека условите за следење настава во училниците се морничави. Покривот на училиштето е уништен, во училниците капе вода, влага и мувла по ѕидовите има насекаде. Дотраените столчиња и клупи ги нема доволно. Спортската сала исто не ги задоволува ни основните потреби, условите се сурови. Советот на родители во неколку наврати реагираше, се потпишуваа петиции, се организираа да се потикнат надлежните да се реши овој сериозен проблем во училиштето. До денес ништо не е превземено.

14284982_10157490991340473_1953963851_o-768x1024

Се надеваме дека овој апел ќе допре до сите надлежни институции. Да се свестат и нормализираат условите за да има квалитетна настава. Едноставно се работи за здравјето на нашите деца.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!