fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Сириец пронајден во товарно возило во Гостивар

Објавено

на

На 23.10.2020 околу 18.30 часот во Полициската станица Гостивар, И.В. пријавил дека во кругот на фабрика во неговото товарно моторно возило со полуприколка, при растовар на материјали пронашол непознато лице кое се претставило дека е од Сирија, соопшти МВР.

Од полициски службеници излезено било на местото на настанот по што лицето било приведено во полициска станица и истото не поседувало никаков документ за идентификација, а се претставил како М.Х.(20) од Сирија. МВР извести дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!