fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Случај убиство во Гостивар: 30 дена притвор за осомничениот маж

Објавено

на

Судија на претходна постапка од Основниот суд во Гостивар, попладнево му одреди мерка притвор во времетраење од 30 дена на 67 годишниот гостиварец Б.И. Лицето е осомничено дека ја усмртило сопругата – 60 годишната Џ.И. , во семејната куќа во населбата Бањешница, на свирепи начин, со употреба на секира и нож. Гостиварецот ќе биде спроведен во К.П.У Затвор Скопје.

Грозоморниот настан го потресе Гостивар и целата Македонија. Во полиција беше пријавен од страна на синот на жртвата, кој го нашол мртвото тело на својата мајка во спалната соба од семејната куќа.

Според информациите и сознанија на обвинителството, осомничениот ја нападнал жената, па со употреба на секира и нож ѝ нанел повеќе убодни рани по телото. Надлежните бележат дека мажот и жената подолго време имале нарушени меѓусебни односи.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Занимливостипред 6 часа

Словенците успешни и во садење џиновски тикви, најголемата има дури 713 килограми

Гостиварпред 8 часа

MOZZART со донација за хируршкото одделение во Општа болница Гостивар

Гостиварпред 10 часа

Гостивар со 3 новозаразени од корона и 13 оздравени – во Македонија денес 112 нови случаи

Што, како, каде?!пред 10 часа

„Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Гостиварпред 11 час

Гостиварската полиција уапси лице осудено на затвор за убиство

Гостиварпред 12 часа

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Гостиварпред 13 часа

Амбасадорката на Црна Гора во посета на Гостивар – се разгледуваат можностите за поблиска соработка меѓу општините

Гостиварпред 13 часа

За два дена шеесетина граѓани казнети во Гостивар оти не носеле маски

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!