fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Со какви временски услови ќе се заокружи октомври?

Објавено

на

Денеска е понеделник, 26 октомври, 299-тиот ден во годината. До крајот на оваа година остануваат уште 66 денови. Денес не очекува претежно сончево време со повремени наоблачувања, ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утрово беа измерени 10 степени, дневните температури ќе пораснат до 20 степени.

Истите временски услови ќе преовладуваат и следните два дена со температури помеѓу 9 и 19 степени.

За четврток и петок метеролозите прогнозираат промена на временските прилики. Ќе имаме претежно облачно време со кратки сончеви периоди и можни услови за слаб дожд. Со минимална температура од 13, а максимална 23 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!