Поврзи се со нас

Гостивар

Сообраќајот на патот Дебар-Маврово во прекин, паднало дрво

Објавено

на

Од 10 часот сообраќајот на патниот правец Дебар-Маврово, кај м.в. Врбјанска раскрсница, е во прекин во двата правци поради паднато дрво, информира Автомото Сојузот на Македонија.

Од 09:40 часот се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Битола – Ресен преку планинскиот премин Ѓавато. Од 06:30 часот воведена е забрана за ТТВ на планинскиот премин Стража. Од 06:30 часот воведена е забрана за ТТВ на патниот правец Гостивар – крак Маврово – Дебар. Од 22:00 часот (29.11.2021) е воведена забрана за ТТВ на патниот правец Р1209 Тетово – Попова Шапка додека за останатите видови на возила задолжителна е употреба на зимска опрема.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 15 минути

Почина Димче Мешковски, легенда на македонското глумиште

Гостиварпред 38 минути

Еко активности на децата во Гостивар по повод Денот на пролетта

Гостиварпред 2 часа

ИНТЕРВЈУ со поетот Илкер Јусуф, по повод Светскиот ден на поезијата

Гостиварпред 3 часа

Приведени две жени во Гостивар, поради сомнение за повеќе сторени измами

Вестипред 3 часа

Економските односи главна тема на разговорите меѓу Путин и Си, се очекува потпишување два големи договора

Македонијапред 3 часа

Со одлука на НП „Шар Планина“ се забранува користењето ратраци за скијачки тури

Вестипред 4 часа

Прележаните од ковид со зголемен ризик од болести на желудникот и цревата

Занимливостипред 17 часа

(ВИДЕО) Дали сте слушнале за „прстот на судбината“? Природен феномен кој сè што ќе допре го претвора во мраз – и го убива!

Вестипред 19 часа

Апарати во домот кои трошат најмногу струја кога се вклучени, а не ги користите

Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Komunikacioni në rrugën Dibër-Mavrovë në ndërprerje, ka rënë një dru

Објавено

на

Nga ora 10 komunikacioni në drejtimin rrugor Dibër-Mavrovë, tek m.v. Kryqëzimi i Vrbjanit, është në ndërprerje në të dy drejtimet për shkak të drurit të rënë, informon Unioni automobilistik i Maqedonisë.

Prej orës 09:40 sillet ndalesë për komunikacion të automjeteve të rënda të mallrave në drejtimin rrugor Manastir-Resnjë nëpër kalimin malor Gjavato. Prej orës 06:30 është vendosur ndalesë për automjetet e rënda të mallrave në kalimin malor Strazhë. Prej orës 06:30 është vendosur ndalesë për automjetet e rënda të mallrave në drejtimin rrugor Gostivar- Mavrovë- Dibër. Prej orës 22:00 (29.11.2021) është vendosur ndalesë për automjetet e rënda të mallrave në drejtimin rrugor P1209 Tetovë -Kodra e Diellit derisa për llojet e tjera të automjeteve është e detyrueshme përdorimi i pajisjeve të dimrit.

AMSM rekomandon shpejtësi të përshtatur të lëvizjes, respektim të sinjalizimit të komunikacionit të vendosur dhe drejtim i kujdesshëm me automjetet.

Популарно изминативе 100 дена