Поврзи се со нас

Гостивар

Состанок на Кризниот штаб за општините Гостивар, Врапчиште и Маврово и Ростуше

Во салата на советот на Општина Гостивар, се одржува состанок на Кризниот штаб за општините Гостивар, Врапчиште и Маврово и Ростуше.

Учествуваат градоначалниците на општините, претставници на полицијата, Цук, Дирекција за заштита и спасување, болница и други институции.

Заклучоците и одлуките на Кризниот штаб ќе ги пренесеме по завршување на состанокот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!