Поврзи се со нас

Гостивар

Состанок на Кризниот штаб за општините Гостивар, Врапчиште и Маврово и Ростуше

Во салата на советот на Општина Гостивар, се одржува состанок на Кризниот штаб за општините Гостивар, Врапчиште и Маврово и Ростуше.

Учествуваат градоначалниците на општините, претставници на полицијата, Цук, Дирекција за заштита и спасување, болница и други институции.

Заклучоците и одлуките на Кризниот штаб ќе ги пренесеме по завршување на состанокот.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!