Поврзи се со нас

Гостивар

Приведени 7 албански државјани кои на црно престојувале на гостиварско подрачје

Денеска околу 9 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, во центарот на гостиварското село Дебреше, привеле 7 машки лица, државјани на Република Албанија, кои непријавено престојувале на подрачјето, информира полицијата.

Странските државјани на возраст од 19 до 37 години, предадени се во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!