Поврзи се со нас

Гостивар

Советничките Ќироска и Нешковска гости во „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ на Gostivarpress.mk

Драга публико, задоволство ни‘ е да ви ја најавиме третата видео емисија по ред, од серијалот „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ во продукција на Gostivarpress.mk.

Објавено

на

Во фокусот на нашето внимание овојпат се теми врзани со женските прашања, зборуваме за тоа дали е предност или мана да се биде жена во денешниот свет, постојат ли еднакви можности за жените и мажите во реалноста или се тие само формалност на хартија, како припадничките на понежниот пол се борат против стереотипите и предрасудите, колку вложуваат во себе за да постигнат да стегнат се‘ под конец и да ги завршат сите обврски што ги носи денот и слично.

Во емисијата ќе стане збор и за работата и активностите кои ги спроведува Комисијата за еднакви можности при Советот на Општина Гостивар, што тие би промениле кога би ја имале власта, почетоците во политиката, естетската хирургија, истополовите бракови и ред други интересни теми.

Наши гостинки се две дами: Анета Ќироска, специјалист по семејна медицина, советничка во Советот на Гостивар од ВМРО-ДПМНЕ и Ема Нешковска, правничка вработена во Царинската управа и советничка од СДСМ.

Не‘ очекуваат искрени и инспиративни разговори, а соговорничките ќе споделат свои лични животни искуства и ставови на интересни прашања. Потсетуваме дека сите видео емисии од овој серијал „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ овозможуваат еднаков пристап на лицата со оштетен слух, се прикажуваат со толкување на знаковен јазик.

Емисијата премиерно ќе се емитува утре (недела, 01.10.2023) со почеток во 21 часот, на Јутуб каналот на Gostivarpress.mk.

Вреди да се проследи!

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 2 недели

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 2 недели

Филмско разбојништво во атар на Чегране, украдени над 500 кг. марихуана од фабрика за канабис

Гостиварпред 2 недели

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 4 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 2 недели

Лишен од слобода 51-годишен гостиварец поради физички напад врз неговата вонбрачна партнерка

Гостиварпред 4 дена

Изменет режим на сообраќај на патот Тетово-Гостивар, ќе трае 6 месеци

Гостиварпред 2 недели

Семејна драма во гостиварско: Родителите се расправале, па синот го повредил таткото со нож

Гостиварпред 4 недели

Тамара Грујеска во пресрет на Јуниорски Евросонг: Со нетрпение го чекам настапот во Ница, ќе дадам максимум од себе

Спортпред 8 часа

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 5 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 6 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена