fbpx
Поврзи се со нас

Вести

СП 2017: Вечерва Македонија игра против најакиот во групата Шпанија (20:45 часот)

Објавено

на

Вечерва во рамките од четвртото коло на Светското првенство во Франција со почеток од 20.45 часот, македонската ракометна репрезентација го игра можеби најтешкиот дуел против поранешниот светски шампион, Шпанија.

Овој дуел можеби нема никакво значење за избраниците на Лино Червар бидејќи сите мисли на целокупната македонска јавност се насочени на дуелот со Исланд кој се игра в четврток. Сепак македонските борци во пресрет на овој дуел најавуваат дека против Шпанија нема да излезат со бело знаме, ќе играат концетрирано во текот на сите 60 минути и доколку им се укаже шанса да поволен резултат ќе ја зграбат со двете раце.

Червар се мислеше дали да направи измена на голманската позиција со оглед на слабиот учинок на Колев и Трајковски по првите три кола. Шанса чекаше Никола Митревски, но останува на трибини со надеж дека ќе ја добие до крајот на првенството. Веројатно Червар ќе им даде уште една шанса на голманите, а доколку не ја искористат ќе го повика Митревски за дуелот со Исланд кој е клучен за третото место.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!