fbpx
Поврзи се со нас

Вести

СП 2017: Македонија се пласира помеѓу 16 најдобри во светот

Објавено

на

Репрезентацијата на Македонијата обезбеди пласман во 1/8 финалето на Светското првенство кое се одржува во Франција.

На нашата репрезетација доволни за пласман меѓу најдобрите 16 селекции во светот им беа двете победи над Тунис и Ангола на стартот од Мундијалот. Благодарејќи и на Словенија која не дозволи пораз во натпреварот со Тунис, за Македонија значеше сигурен пат кон осминафиналето.

Конечниот пласман на Македонија во групата ќе зависи од резултатите со Шпанија и пред се со Исланд во последната петта рунда.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!