Поврзи се со нас

Гостивар

Споменикот со името на градот во сина боја во чест на Денот на аутизмот

Објавено

на

Спомен обележјето со натписот на градот на Кејот на Вардар вечерва е осветлено во сина боја во чест на Светскиот ден на аутизамот, 2 април. На овој начин локалната самоуправа симболично го одебележа денот, кој е посветен на лицата со аутизам. Исто така, градоначалникот Арбен Таравари во текот на денешниот ден го посети Центарот за аутизам „Blue Puzzle“ во Гостивар, кој е во завршна фаза и се очекува насокот да профункционира.

„Овој центар е проект со кој се гордееме како администрација на општина Гостивар, како единствено дело од ваков вид во нашето подрачје. Ја користам оваа прилика да им се заблагодарам на донаторите кои ме прават горд за подготвеноста и безрезервната помош на нашите сограѓани. Наскоро сите ќе се гордееме со ова дело кое ќе биде ставено во функција.“, наведе градоначалникот.
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена