Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварка нападната во паркот од својот брат

Објавено

на

МВР информира за случај на семејно насилство во Гостивар. Како што се наведува во полицискиот билтен, на 1 април  20,20 часот во Полициска станица Гостивар, 35 годишна гостиварка пријавила дека околу 19,30 часот во паркот во Гостивар по претходна расправија била физички напдната од нејзиниот брат А.В..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, извести МВР.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 4 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Gostivarasja e sulmuar në park nga vëllai i saj

Објавено

на

MPB-ja njofton për një rast të dhunës në familje në Gostivar. Sipas buletinit policor, më 1 prill në ora 20:20 në Stacionin Policor të Gostivarit, një 35-vjeçare nga Gostivari ka raportuar se rreth orës 19:30 në parkun e Gostivarit pas një debati të mëparshëm ka qenë fizikisht esulmuar nga vëllai i saj A.V..

Po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit, njoftoi MPB.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена