Na ndiqni në:

Gostivari

3 raste vdekjeje, 10 raste të reja pozitive të koronës në vendin tonë, zona e Gostivarit nuk ka ndryshime

Botuar

  • македонски јазик

Në 24 orët e fundit janë bërë 2.302 testime, kurse janë regjistruar 10 raste të reja të KOVID-19, tha Ministria e shëndetësisë. Nëpër regjione nga:

  • Shkupi dhe Kumanova – nga 2
  • Tetovë, Veles, Kavadarci, Ohri, Sveti Nikole dhe Kriva Pallankë – nga 1.

Janë regjistruar 3 persona të vdekur nga: Kriva Pallankë (76 vjeç), Dibër (69vjeç) dhe Kërçovë (65 vjeç).

Janë regjistruar 17 të shëruar nga:

  • Shkupi – 5
  • Kumanova– 4
  • Prilepi – 3
  • Tetova – 2
  • Strumica, Kërçova dhe Radovishi – nga 1.

Deri tash në vendin tonë janë bërë gjithësej 863.994 testime të Kovid-19.

Numri i përgjithshëm i KOVID-personave të diagnostikuar në vendin tonë nga fillimi i epidemisë është 155.655, numri i pacientëve të shëruar është 149.933, të të vdekurve është 5.481, kurse numri i rasteve aktive është 241.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!