Na ndiqni në:

Maqedoni

377 raste të reja të kovidit, në Gostivar 4 të sëmurë të rinj

Botuar

  Në 24 orët e fundit janë bërë 3.608 testime, kurse janë regjistruar  377 raste:

  • Shkup – 164
  • Kavadar – 31
  • Prilep – 30
  • Manastir – 24
  • Ohër – 16
  • Veles – 15
  • Kumanovë – 11
  • Shtip – 10
  • Kërçovë – 9
  • Tetovë – 7
  • Strumicë dhe Kriva Pallankë – nga 6
  • Radovish dhe Vallandovë – nga 5
  • Gostivar, Gjevgjeli, Negotinë, Dellçevë dhe Bogdanci – nga 4
  • Sveti Nikole, Resnjë dhe Kratovë – nga 3
  • Koçan, Makedonski Brod dhe Makedonska Kamenica – nga 2
  • Strugë, Probishtip dhe Krushevë – nga 1

  Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 12 të vdekur: 5 të vdekur nga Shkupi (63, 82, 85, 85 dhe 87) dhe një i vdekur nga Kumanova (61), Ohri (58), Manastiri (67), Shtipi (66), Strumicë (62), Kriva Pallankë (78) dhe Vinicë (69). Të gjithë personat e paraqitur vdiqën në spital.

  Sipas regjistrit të personave të vdekur me diagnozë KOVID-19 nga Moj Termin, është raportuar gjithashtu një person i vdekur me datë vdekje 06.12.2021. I ndjeri i regjistruar është nga Shkupi (1). I ndjeri është 92 vjeç. Personi ka ndërruar jetë në spital.

  Janë regjistruar 307 pacientë të shëruar:

  • Shkup – 155
  • Ohër – 23
  • Prilep – 20
  • Kavadar dhe Kumanovë  – nga 17
  • Manstir – 13
  • Dellçevë – 10
  • Strugë – 8
  • Veles dhe Resnjë – nga 5
  • Shtip, Strumicë, Vallandovë dhe Koçan – nga 4
  • Gjevgjeli – 3
  • Tetovë, Sveti Nikole dhe Pehçevë – nga 2
  • Kërçovë, Radovish, Negotinë, Bogdanci, Kratovë, Makedonska Kamenica, Berovë, Demir Hisar dhe Dojran – nga 1

  Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 1.500.087 teste për Kovid-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 219.100, numri i të shëruarve është 205.700, numri i të vdekurve është 7.723 dhe numri i rasteve aktive është 5.677.

  Сподели ја веста:

  ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

  Дали користите PayPal?

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени огласи за вработување:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена