Na ndiqni në:

Sport

Argjent Beqiri ekskluzivisht për Gostivarpress.mk: Më vjen mirë që e kemi Gostivarasin Musliu në terren, pres rezultate të mira nga reprezentacioni

Botuar

  • македонски јазик

Eksitimi rritet. Mbeten vetëm disa orë nga fillimi i garës historike në mes Austrisë dhe Maqedonisë në Kampionatin europian të futbollit.

Momentin që e prisnim 30 vjet, më në fund u realizua. Maqedonia është pjesë e EURO dhe do të shkoj në sukses me grupin, në të cilën përskaj Austrisë janë edhe Ukraina dhe Holanda.

Ekskluzivisht për Gostivarpress.mk Argjent Beqiri, anëtar i UO dhe FFM, ish reprezentues dhe trajner i reprezentacionit me intervistë për mbështetje dhe dëshirë për sukses të madh të futbollistëve në Bukuresht.

“Si anëtar i bordit drejtues të FFM dhe ish trajner i reprezentacionit, ish reprezentues dhe si qytetar i Gostivarit, dëshirë më të madhe kisha të plasohemi ndonjëherë në ndonjë garë të këtillë, në çfarëdo qoftë funksioni nga këto që i përmenda, dhe ajo ndodhi tani. Më vjen mirë që e kam bashkëqytetarin tim Visar Musliu që sipas meje i quajtur “djali i hekurt” në terren te mbrojtja dhe jam i lumtur që jam pjesë e kësaj fare të madhe. Kjo është histori, çdokush që e ëndërron, kurse ne e përjetojmë. Pres rezultate të mira nga reprezentacioni ynë, sepse vërtetuam se mundemi të fitojmë edhe kundër reprezentacioneve më të mëdha edhe më të vogla. Le t’na jetë me fat të gjithë gostivarasve.” , nënvizoi Beqiri.

Gara me të cilën Maqedonia debuton në kampionat luhet sot në ora 18.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена