Na ndiqni në:

Gostivari

Lëvdata dhe shpërblim në të holla për nxënësit më të mirë në Gostivar

Botuar

  • македонски јазик

Në një ceremoni të veçantë në sallën komunale në Gostivar sot ishin të shpërndara lëvdatat dhe vauçerët për nxënësit më të mirë në shkollat fillore dhe të mesme. Ishin të shpërblyer nxënësit e gjeneratës dhe ato të cilët kanë arritur sukses nëpër gara.

Dhurata të veçanta u janë dhuruar edhe profesorëve mentor, si dhe drejtorëve të institucioneve arsimore.

Nxënësit të shpallur si më të suksesshmit e gjeneratës, ishin të shpërblyer nga ana e Komunës së Gostivarit me vauçerë në vlerë prej 2000 denarë, përderisa nxënësit fitues të garave komunale, rajonale dhe republikane fituan vauçerë prej 1000 denarë.

Programi ishte i pasuruar me ngjarje muzikore e shfaqje të nxënësve.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!