Na ndiqni në:

Gostivari

Fëmijët karateistë që fituan medalje në kampionatin shtetëror në pritje në Komunën e Gostivarit

Botuar

  • македонски јазик

Karateistët që arritën sukses në Kampionatin Shtetëror të Karatesë për kadetë, juniorë dhe U-21, i cili u mbajt në Gostivar, sot ishin në pritje në komunë, në zyrën e kryetarit Arben Taravari. Fëmijët, anëtarë të klubit të karatesë “Asiart” në kampionat fituan 5 medalje të arta dhe 7 të bronzta.

“Dua të falënderoj kryetarin e komunës për pritjen e sotme, ky është një motiv dhe stimul i madh për fëmijët, kur njeriu i parë i qytetit tregon se e vlerëson mundin dhe punën e tyre. Jam shumë i kënaqur me të gjithë fëmijët që ishin pjesë e kampionatit që u mbajt në Gostivar dhe ishte ndër më të organizuarit deri më tani”, tha trajneri i klubit, Berat Jakupi.

Kryetari i komunës i ka uruar fëmijët për suksesin, i cili, siç tha ai, është sukses për mbarë Gostivarin.

“Jam i nderuar dhe i kënaqur që sot të ftuarit e mi janë karateistët e rinj. Për Gostivarin si komunë ky sukses është i madh. Njeriu i udhëhequr nga Berat Jakupi është një sportist i dëshmuar dhe shpresoj se do të vazhdojnë ta ndjekin shembullin e tij dhe të kenë sukses”, tha Taravari.

Karateistët që fituan medalje në kampionatin shtetëror kanë mundësinë të bëhen pjesë e ekipit të karatesë së Maqedonisë dhe të marrin pjesë në Kampionatin Ballkanik, i cili në qershor do të mbahet në Bosnje dhe Hercegovinë.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена