fbpx
Na ndiqni në:

Maqedoni

Futbollistët Trajkovski dhe Bardhi dhe selektuesi Milevski do të fitojnë pasaporta diplomatike nga MPJ

Botuar

  • македонски јазик

Pasaporta diplomatike nga Ministria e Punëve të Jashtme do t’u jepen dy futbollistëve Aleksandar Trajkovski dhe Enis Bardhi, si dhe trajnerit Bobi Milevski, tha sot në një konferencë për media ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani.

  • Ata janë ambasadorët tanë më të rëndësishëm për momentin dhe e meritojnë pasaportën, si një dëshmi më vete e suksesit të tyre. Ju uroj suksese në Portugali, tha Osmani.

Kombëtarja e Maqedonisë në futboll dje fitoi ndaj Italisë në Palermo, duke siguruar kështu një vend në finalen e fazës kualifikuese për Botërorin 2022.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена