Na ndiqni në:

Gostivari

Gostivar- Tre persona do të fitojnë dënime për mosrespektim të izolimit, 14 për mosmbajtje të maskave

Botuar

  • македонски јазик

Policia njoftoi se gjatë ditës së djeshme (6 Shtator) 14 personave në Gostivar u janë përgatitur parashtresa për mosmbajtje të mbrojtjes në fytyrë. Mbajtja e maskës është e detyrueshme në hapësirat publike, shitoret, bankat, ambulancat, transporti publik…

Gjithashtu, dje zyrtarë policorë, në kuadër të aktiviteteve kontrolluese të rregullta të personave me vendime për izolim të nxjerrura nga Inspektorati shtetëror sanitar dhe shëndetësor, kanë konstatuar se 23 persona nga fshatrat Trebishte (1) dhe Llakavicë (2), edhe pse kanë pasur vendime për izolim dhe mjekim shtëpiak, nuk i kanë respektuar vendimet dhe nuk janë gjendur në shtëpitë e tyre.

Kundër këtyre personave do të jenë të përgatitura parashtresa adekuate për “mosveprim sipas rregulloreve shëndetësore në kohë epidemie” në përputhje me nenin 206 nga Kodi penal.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!