Na ndiqni në:

Gostivari

Sulme të qenve endacak në Gostivar dhe Vrapçisht

Botuar

  • македонски јазик

Gjatë ditës së djeshme (8 Qershor) kanë qenë të paraqiturady raste të sulmit nga qen endacak në zonën e Gostivarit.

Në orën 9, 30 vjeçarja nga Gostivari A.S.H. në SPB Tetovë ka paraqitur se rreth orës 7 en20 minuta në park në rrugën “Mara Ugrinova” në Gostivar ka qenë e kafshuar nga qen endacak.

Në orën 18 është paraqitur se gjysëm ore para saj në fshatin Vrapçisht një fëmi i mitur ka qenë i kafshuar nga një qen endacak, me çka ka qenë i dërguar në Spitalin e përgjithshëm “Ferid Murad” në Gostivar për ofrimin e ndihmës mjekësore.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!