Na ndiqni në:

Gostivari

Nuk bisedohet për karantinë ose kufizime, pritet rënie e numrave të të sëmurëve me kovid

Botuar

  • македонски јазик

Kryeministri Zoran Zaev sot tha se tash për tash nuk bisedohet për karantinë speciale ose për kufizime të veçanta për shkak të situatës aktuale epidemiologjike në vend.

-Shpresojmë se numrat që në disa ditët e fundit u stabilizuan, do të fillojnë të bijnë, veçanërisht nëse u përmbahemi masave dhe nëse kemi kujdes, theksoi Zaev, duke ju përgjigjur pyetjeve gazetareske pas inspektimit të ndërtimit të urës “Ljubljanska”.

Në lidhje me numrin e rritur të KOVID rasteve, veçanërisht në Tetovë dhe Gostivar, Zaev tha se kryesisht bëhet fjalë për qytetarë me sëmundje kronike. Por, ajo që ndodh te ne, shtoi, ndodh edhe në rajon edhe në botë, edhe sipas numrave edhe sipas vdekshmërisë. Nëse kujdesemi më shumë dhe nëse jemi më të përgjegjshëm, situata do të jetë më e mirë.

-Nuk do të doja të flas më detajisht nga ajo që ministri i shëndetësisë dhe Komisioni e thonë, por unë si kryetar i Qeverisë që ka për detyrë t’i ndjek parametrat, do të thoja se është mirë që ditët e fundit numrat  janë duke u stabilizuar në Tetovë dhe Gostivar. Ajo do të thotë se fuqia e virusit zvogëlohet, masat me siguri japin rezultate, por edhe qytetarët kujdesen më shumë, theksoi Zaev.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Gostivari3 ditë më parë

Taravari: Pres nesër BDI të më sulmojë për spitalin në Kërçovë, për to un jam fajtor për gjithçka

Gostivari6 ditë më parë

Gostivarpress.mk me donacion për nxënësit me rastin e 5 vjet ekzistencë të medias

Kulturë1 javë më parë

Nesër në mbrëmje premierë në Teatrin e Gostivarit

Maqedoni4 ditë më parë

Prej të martës do të paguhen pensionet e shtatorit

Maqedoni1 javë më parë

Nga Tetori të vaksinuar me një dozë nuk do të mund të hyjnë në kafeteri, restorant, ngjarje

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Iniciativa “Gostivari që dua” dhe BDI bashkë në zgjedhjet

Gostivari2 javë më parë

Ka raste të korona virusit nëpër shkollat në Gostivar, por situata është stabile, vlerësojnë organet kompetente

Gostivari1 javë më parë

Sulm fizik në kazino në Gostivar, të arrestuar 2 persona

Maqedoni2 javë më parë

Katër ekspertë Gjermani të kyçen në hetimin për zjarrin në spitalin modular në Tetovë

Gostivari1 javë më parë

Në Gostivar i privuar nga liria një hotelier në lokalin e të cilit ka pasur mysafirë pa çertifikatën e vaksinimit

Gostivari2 javë më parë

E ndezur deponi ilegale rreth rrugës Gostivar-Tetovë, janë djegur edhe goma

Gostivari3 ditë më parë

BDI dhe “Gostivari që dua” lanë thasë me mbeturina para komunës: Taravari premtonte qytet të pastër, kurse gjithkund ka mbeturina

Gostivari2 ditë më parë

Të arrestuar dy gostivaras për shkak të sulmit fizik dhe prishje të rendit dhe qetësisë publike

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!