fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Aksion i ri i SPB-së, në Gostivar 74 gjoba për shpejtësi tej normave të lejuara

Botuar

  • македонски јазик

Zyrtarët policorë të SPB-së Tetovë dje (25 prill) nga ora 14:00 deri në ora 20:00 kanë kryer një aksion kontrolli në të cilin janë shqiptuar gjithsej 109 masa për tejkalim të shpejtësisë, prej të cilave 35 në Tetovë dhe 74 në Gostivar.

Tridhjetë e pesë nga masat kishin të bënin me drejtimin me shpejtësi më të madhe se maksimumi i lejuar jashtë vendbanimit, katër prej të cilave ishin për më shumë se 70 kilometra në orë.

Nga kontrolli janë sanksionuar edhe 74 drejtues mjetesh që kanë tejkaluar shpejtësinë e parashikuar në një zonë të banuar, tre prej të cilëve për më shumë se 50 kilometra në orë.

Gjithashtu, 10 lloje të tjera të kundërvajtjeve plotësohen me parashtresat përkatëse.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена