Na ndiqni në:

Lajme

Nga ora 10 armëpushim dhe hapje e korridoreve humanitare nga qytetet e mëdha të Ukrainës

Botuar

  • македонски јазик

Me kërkesë të presidentit francez Emanuel Makron drejtuar presidentit rus Vladimir Putin, forcat e armatosura ruse njoftuan armëpushim në orën 10 dhe hapjen e korridoreve humanitare nga Kievi, Mariupol, Harkovi dhe Suma, tha selia e koordinimit ndërdepartamental për reagim humanitar në Ukrainë.

“Duke marrë parasysh situatën katastrofale humanitare dhe përkeqësimin e saj të mprehtë në qytetet Kiev, Harkov, Suma dhe Mariupol, si dhe me kërkesën personale të Presidentit të Francës Emanuel Makron drejtuar Presidentit të Rusisë Vladimir Putin, forcat e armatosura Ruse shpallin armëpushim për arsye humanitare, më 7 mars 2022 në orën 10, si dhe hapje të korridoreve humanitare”.

Në informatën gjithashtu shtohet se kontrolli i daljes së popullsisë nga qytetet do të monitorohet nga forcat ruse me ndihmën e dronëve.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена