Na ndiqni në:

Maqedoni

Nga mesnata, shtrenjtohen karburantet

Botuar

  • македонски јазик

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRE) ka marrë vendim për rritjen e çmimeve me pakicë të derivateve të naftës në krahasim me vendimin e javës së kaluar.

Çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98, të EURODIESEL (DEV) dhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri (EL-1), me rritje për 1,50 denarë/litër. Me këtë, çmimet pas mesnate do të jenë:

Benzin motori – EUROSUPER BS – 95 – 75.00 (denarë / litër)

Benzin motori – EUROSUPER BS – 98 – 77.00 (denarë / litër)

Karburanti dizel – EURODIESEL BS (DE V) – 65,50 (denarë / litër)

Vaj për djegie – Ekstra i lehtë 1 (EL-1) – 65.50 (denarë / litër)

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена