fbpx
Na ndiqni në:

Maqedoni

Nga nesër do të hiqen të gjitha masat epidemike për hyrje në Serbi

Botuar

  • македонски јазик

Qeveria e Serbisë njoftoi se nga e marta, 3 maj, të gjitha masat kontrolluese dhe kufizimet për hyrjen në Serbi lidhur me virusin korona do të pushojnë së zbatuari si për shtetasit e huaj ashtu edhe për ata vendas.

Qytetarët serbë, si dhe shtetasit e huaj, nuk do të kenë nevojë për test negativ PCR, test të shpejtë të antigjenit, vërtetim të sëmundjes apo konfirmim të vaksinimit që nga mesnata pas hyrjes në vend, pavarësisht se nga cili shtet vijnë në Serbi.

Vendimi për hyrje të lirë të shtetasve serbë dhe të huaj në vend është marrë në bazë të situatës aktuale epidemiologjike në vend dhe është në përputhje me vendimet e shumicës së vendeve në Europë dhe rajon.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена