Na ndiqni në:

Maqedoni

Pesëmbëdhjetë raste të reja të Kovid-19, gjashtë të shëruar, nuk ka pacientë të vdekur

Botuar

  • македонски јазик

Në përputhje me të dhënat e Institutit për shëndet publik, në 24 orët e fundit janë bërë 2.550 testime, kurse janë regjistruar 15 raste të reja me Kovid-19: Shkup-10, Kumanovë dhe Dibër- nga 2, Tetovë- 1. Janë regjistruar gjashtë pacientë të shëruar nga: Shkupi- 5 dhe Tetova- 1. Nuk janë regjistruar persona të vdekur, njoftoi Ministria e shëndetësisë.

Deri tash në vendin tonë janë bërë gjithësej 935.282 testime të Kovid-19.

Numri i përgjithshëm i KOVID-personave të diagnostikuar në vendin tonë nga fillimi i epidemisë është 155.965, numri i pacientëve të shëruar është 150.243, të të vdekurve është 5.488, kurse të rasteve aktive është 234.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!