Na ndiqni në:

Gostivari

Zona e Gostivarit ka 992 raste aktive të koronës

Botuar

  • македонски јазик

Ditët e kaluara në zonën e Gostivarit janë regjistruar më shumë të shëruar nga të infektuar të rinj me korona virusin, që solli deri në ulje të numrit të rasteve aktive, që momentalisht, sipas të dhënave nga Ministria e shëndetësisë është 992. Gostivari, prapë se prapë edhe më tej është në vendin e tretë në shtet, pas Shkupit me 6.202 dhe Tetovës me 1.786 të sëmurë aktiv.

Vdekshmëria në këtë kovid valë mbetet shqetësuese. Në pesë ditët e fundit në rajonin e Gostivarit janë evidentuar 15 pacientë të vdekur. Nga fillimi i pandemisë ky numër i zi tejkaloi 330-tën. Kurse gjithësej, deri tash me koronavirus kanë qenë të diagnostikuar 7.769 persona.

Shkollat e mesme nga shkollat e Gostivarit mbeten në online mësim edhe një javë. A do të ketë eventualisht vazhdim të kësaj mase do të vendos Komisioni për sëmundje ngjitëse.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена