Na ndiqni në:

Maqedoni

Bie çmimi i naftës dhe vajit ekstra i lehtë për amvisëri

Botuar

  • македонски јазик

Çmimi i naftës nga mesnata ulet për dy denarë, ndërsa vaji ekstra i lehtë për amvisëri për 2,5 denarë për litër. Çmimi i benzinës mbetet i njëjtë, ka vendosur pasditen e sotme Komisioni Rregullator i Energjetikës.

Sipas vendimit të ri, çmimi me pakicë i dizelit do të jetë 85,5 denarë për litër, ndërsa i vajit ekstra të lehtë për amvisëri 81,5 denarë për litër.

EUROSUPER BS-95 do të vazhdojë të shitet me çmim prej 83,5 denarë për litër, ndërsa EUROSUPER BS-98 me çmim prej 85,5 denarë për litër.

Çmimi me pakicë i mazutit ulet për 1,217 denarë/kg dhe me këtë çmimi i ri do të jetë 56,130 denarë/kg.

Ky vendim i fundit i KRE-së ul çmimet me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 1.48 përqind.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена