Na ndiqni në:

Maqedoni

Çmimet e benzinës po rriten, nafta mbetet me të njëjtin çmim

Botuar

  • македонски јазик

Komisioni Rregullativ për Energjetikë sot ka marrë vendim që për gjysmë denarë të rritet çmimi i vajit Eurosuper BS-95, Eurosuper BS-98 dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri, ndërsa çmimi i naftës të mbetet i njëjtë.

Kështu, një litër benzinë ​​Eurosuper BS-95 do të kushtojë 82.50 denarë, ndërsa një litër Eurosuper BS-98 do të shitet për 84.50 denarë për litër.

Çmimi i dizelit nuk ndryshon, kështu që një litër eurodizel do të vazhdojë të kushtojë 74,00 denarë, ndërsa vaji ekstra i lehtë për amvisëri do të shitet për 73,5 denarë për litër.

 

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена