fbpx
Na ndiqni në:

Maqedoni

Karburantet po shtrenjtohen, këto janë çmimet e reja

Botuar

  • македонски јазик

Nga sonte në mesnatë vjen një rritje e re e çmimeve të karburanteve. Komisioni Rregullator për Energjetikë ka marrë vendim që të gjitha çmimet e derivateve të naftës të rriten për 1,5 denarë për litër.

Kështu, çmimi i Eurosuper BS-98 do të jetë më i larti deri më tani prej 86 denarë për litër. Eurosuper BS-95 do të shitet për 84 denarë/litër. Eurodizel BS (DE V) – 75,5 denarë për litër. Vaji ekstra i lehtë për amvisëri 1 (EL-1) do të kushtojë 74,50 denarë/litër.

Ky vendim rrit çmimet me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht 1.93% krahasuar me çmimet me pakicë të derivateve të naftës të përcaktuara në përputhje me vendimin për përcaktimin e çmimeve më të larta me pakicë të derivateve të naftës dhe karburanteve për transport të Komisionit Rregullator të Energjisë të datës 21.02.2022.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена