fbpx
Na ndiqni në:

Maqedoni

Sindikata e Gazetarëve: Vetëm të bashkuar mund t’i kthejmë dinjitetin penës gazetareske

Botuar

  • македонски јазик

Vetëm të bashkuar dhe solidarë në luftë, ne gazetarët dhe punonjësit e medias mund të luftojmë për të drejtat tona të punës dhe t’i rikthejmë dinjitetin penës gazetareske, thotë Sindikata e Pavarur e Gazetarëve dhe Punëtorëve të Medias (SPGM) me rastin e 1 Maji Dita Ndërkombëtare e Punës.

Siç thekson në video urimin kryetari i SPGM-së Pavle Belovski, nëse në vend do të kishte vetëm dhjetë gazetarë, shtatë do të merrnin pagë nën mesataren, ndërsa katër nuk do të kishin as punësim të përhershëm.

-Qëndroni zgjuar, me zë të lartë dhe të palëkundur. Kolegë, të drejtat nuk janë kujtim feste, por një betejë që filloi në vitin 1886 dhe vazhdon, thotë Belovski.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена