Na ndiqni në:

Gostivari

Taravari: Ëndrrat e BDI-së të realizojnë projekte në Gostivar nuk u realizuan, kurse kishin dy mandate

Botuar

  • македонски јазик

Ashtu siç veçmë shpallëm dega e BDI-së në Gostivar sot mbajti pres konferencë në të cilën theksuan se kryetari i komunës Arben Taravari promovon projekte të huaja si arritje të veta. Për thënien nga kundërshtarët politikë kryetari aktual komentoi se qytetarët e dijnë kush çka punon dhe mendimin e tyre do ta japin në zgjedhjet që pasojnë.

“BDI nuk është parti që asnjëherë nuk ka qenë në pushtet në Gostivar, e njëjta parti me të njëjtin kandidat me të cilin do të shfaqet edhe në këto zgjedhje, kanë pasur dy mandate, kanë mundur të realizojnë projekte. Ne nuk jemi fajtor që më 29 Tetor 2017 qytetarët vendosën Taravari me ekipin të udhëheqin me komunën. I kuptoj, ëndrrat e tyre të realizojnë më shumë projekte nuk u përmbushën, si kanalizimet, ujësjellësi, çerdhet, renovimet e shkollave, gjelbërim, qendrat rinore… Ne realizuam gati se gjithçka që thamë. Në fund qytetarët vendosin, ja ku janë zgjedhjet, qytetarët do t’a kenë fjalën e fundit dhe kjo do të jetë ajo që do të jap përgjigje të të gjitha pyetjeve të parashtruara.”, deklaroi Taravari.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Gostivari3 ditë më parë

Taravari: Pres nesër BDI të më sulmojë për spitalin në Kërçovë, për to un jam fajtor për gjithçka

Gostivari6 ditë më parë

Gostivarpress.mk me donacion për nxënësit me rastin e 5 vjet ekzistencë të medias

Kulturë1 javë më parë

Nesër në mbrëmje premierë në Teatrin e Gostivarit

Maqedoni4 ditë më parë

Prej të martës do të paguhen pensionet e shtatorit

Maqedoni1 javë më parë

Nga Tetori të vaksinuar me një dozë nuk do të mund të hyjnë në kafeteri, restorant, ngjarje

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Iniciativa “Gostivari që dua” dhe BDI bashkë në zgjedhjet

Gostivari2 javë më parë

Ka raste të korona virusit nëpër shkollat në Gostivar, por situata është stabile, vlerësojnë organet kompetente

Gostivari1 javë më parë

Sulm fizik në kazino në Gostivar, të arrestuar 2 persona

Maqedoni2 javë më parë

Katër ekspertë Gjermani të kyçen në hetimin për zjarrin në spitalin modular në Tetovë

Gostivari1 javë më parë

Në Gostivar i privuar nga liria një hotelier në lokalin e të cilit ka pasur mysafirë pa çertifikatën e vaksinimit

Gostivari2 javë më parë

E ndezur deponi ilegale rreth rrugës Gostivar-Tetovë, janë djegur edhe goma

Gostivari3 ditë më parë

BDI dhe “Gostivari që dua” lanë thasë me mbeturina para komunës: Taravari premtonte qytet të pastër, kurse gjithkund ka mbeturina

Gostivari2 ditë më parë

Të arrestuar dy gostivaras për shkak të sulmit fizik dhe prishje të rendit dhe qetësisë publike

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!