Na ndiqni në:

Gostivari

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Botuar

  • македонски јазик
Në 24 orët e fundit janë bërë 4.926 testime, kurse janë regjistruar 344 raste të reja të KOVID-19, njoftoi Ministria e shëndetësisë. Nëpër rajone:
• Shkup – 143
• Veles – 33
• Kumanovë – 27
• Shtip – 19
• Strumicë – 15
• Manastir – 13
• Prilep dhe Koçan – nga 12
• Ohër – 9
• Kavadarci – 7
• Tetovë, Kriva Pallankë dhe Kratovë – nga 6
• Makedonska Kamenica – 5
• Radovish, Vinicë dhe Krushevë – nga 4
• Gostivar, Strugë dhe Gjevgjeli – nga 3
• Kërçovë, Probishtip dhe Bogdanci – nga 2
• Negotinë, Sveti Nikole, Berovë dhe Demir Hisar – nga 1
Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 9 persona: 6 persona të vdekur nga Shkupi (41vjeç, 57 vjeç, 68 vjeç, 79 vjeç, 80 vjeç dhe 85 vjeç), nga një person të vdekur nga Kavadarci (87 vjeç), Ohri (80 vjeç) dhe Prilepi (86 vjeç). Nga personat e paraqitur të gjithë kanë ndërruar jetë në kushte spitalore.
Në mënyrë plotësuese, në përputhje me Regjistrin e personave të vdekur me diagnozë të KOVID-19 nga Moj Termin, janë paraqitur edhe 9 persona të vdekur, me datë të vdekjes nga 07.09.2021 deri 04.10.2021. Janë regjistruar 5 persona nga Shkupi dhe nga një person nga Kumanova, Tetovë, Ohër dhe Shtip në moshë nga 40 deri 94 vjeç. Nga personat e paraqitur, 6 kanë ndërruar jetë në kushte spitalore dhe 3 persona kanë ndërruar jetë në kushte shtëpie. Në mënyrë plotësuese, gjatë kontrollit të sistemit janë gjetur 3.645 raste të shëruar  më të vjetër të cilat janë paraqitur me rezultatet e sotme (nga muaji Gusht, raste që kanë qenë të hospitalizuar dhe të çlajmëruar pa na informuar spitalet, të huaj dhe persona pa mjekë amë).  Shkup – 1.583, Tetovë – 652, Gostivar – 348, Kumanovë – 304, Kërçovë – 214, Prilep – 84, Ohër – 76, Veles – 61, Manastir – 48, Strugë – 41, Dibër – 39, Strumicë – 31, Resnjë – 20, Makedonski Brod, Dellçevë dhe Gjevgjeli – nga 16, Shtip – 13, Krushevë dhe Radovish – nga 12, Koçan – 11, Kavadarci – 10, Negotinë – 7, Makedonska Kamenica dhe Bogdanci – nga 6, Sveti Nikole – 5, Demir Hisar dhe Vinicë – nga 4, Probishtip – 3, Berovë – 2, Kriva Pallankë – 1.
Janë regjistruar 339 pacientë të shëruar nga:
• Shkupi – 168
• Kumanova – 28
• Velesi – 19
• Kavadarci – 18
• Koçani – 15
• Kërçova – 14
• Shtipi dhe Prilepi – nga 13
• Strumica – 11
• Manastiri – 6
• Ohri dhe Gjevgjelia – nga 5
• Berova dhe Negotinë – nga 3
• Pehçeva, Dellçeva, Gostivari dhe Struga – nga 2
• Radovishi, Vinica, Resnja, Kratova, Sveti Nikole, Makedonska Kamenica, Bogdanci, Makedonski Brod, Demir Hisar dhe Tetovë – nga 1

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!